Navigeeri sisualale

Lastega reisimine

Siit leiad näpunäiteid peredele, et nautida pingevabat reisi algust.

Tähelepanu!
Kõikidel lastel, ka imikutel, peab olema kehtiv reisidokument!

Hea teada

Neid nõuandeid järgides saab perepuhkus stressivabalt alata.

Lastega liiklemine reisiterminalis ja lapsevankrid

Üldjuhul tuleb lapsevanker registreerida pagasina ning ära anda registreerimislauas (check-in). Mõningate lendude puhul on võimalik kasutada oma vankrit või käru kuni väravani, kuid see tuleb kindlasti registreerimislauas enne kokku leppida. Tallinna Lennujaama reisiterminalis on pärast julgestuskontrolli läbimist olemas lapsekärud päris pisikestele ja ka natuke suurematele mudilastele.

Tähelepanu! Kuna teatud lennukitesse minnakse treppidest, soovitame väikelastega üksi reisivatel reisijatel aegsasti teavitada lennujaama töötajaid, kui on vaja trepil abi lapse ja käsipagasiga liikumisel.

Nipid, kuidas kaitsta lapsevankrit kriimude ja purunemise eest lennureisidel

Imikutoit käsipagasis

Imikuga reisides tohib lennuki salongi kaasa võtta beebile reisi ajaks vajaliku toidu. Toit võib olla ka suuremas kui 100-milliliitrises anumas, nagu veega termos, piima või piimapulbriga lutipudel vms. Imikutoidu puhul ei ole ka nõutav anuma pakkimine läbipaistvasse plastkotti.

Käsipagasis tohib kaasa võtta ka tahket beebitoitu, näiteks püreed. Samas tuleks arvestada võimalusega, et turvakontrollis anum avatakse ja sellest võetakse proov.

Mähkimistoad

Reisiterminalis on tualettide juures ka mähkimiseks mõeldud laudadega ruumid. Neid on terminali peal kokku 8 ning tualetid on vastavalt märgistatud.

Lapseootel reisijale

Lapseootel reisijatel soovitame enne lendu küsida oma lennufirmalt või pileti müünud esindajalt täpseid nõudeid lapseootel reisijatele, sest need võivad eri lennufirmadel olla erinevad.

  • Lennupiletit ostes tuleb esitada raseda kaart või muu samalaadne arsti dokument.
  • Raseduse 34.–35. nädalal lennates tuleb esitada raseda kaart. Kogu lennu ühegi osa lennuaeg ei tohi olla pikem kui 4 tundi. Arst peab väljastama raseda kaardi mitte varem kui 10 päeva enne väljalendu. Kaardil peab olema märgitud rasedusnädalate arv ning arst peab kinnitama, et rasedal on lubatud lennata.
  • Rasedatel ei ole lubatud lennata 36. või hilisemal rasedusnädalal, seega peab ka tagasilend toimuma enne 36. rasedusnädalat.
  • Vastsündinul (kui tegemist on õigeaegselt sündinud lapsega) ei soovitata lennata esimese seitsme päeva jooksul pärast sündi.

Üksi reisivad alaealised

Alates 12. eluaastast võib laps reisida üksi. Lennujaama ja lennufirma töötajad hoolitsevad vajadusel, et lapse reis kulgeks sujuvalt ja stressivabalt. Enne reisile asumist kontrolli siiski oma lennufirma reegleid, sest alati on erandeid (nt Ryanairi õhusõidukitel on vanusepiirang 16 eluaastat). Alati on soovitav alaealisele lapsele kaasa panna ka vanema luba, et laps võib üksi reisida.

Lisaks on suuremal osal lennufirmadest nn UMNR-teenus (inglise keeles unaccompanied minor), kus 5–11-aastase lapse pardale jõudmise ning sihtkohas üle andmise eest vastutab lennufirma. Selleks on vaja aegsasti teavitada lennufirmat. Enamikus riikides piisab lapse omaette reisile saatmiseks vanemate kirjalikust kinnitusest, mis sisaldab infot, kuhu ja millal laps reisib, ja vajalikke kontaktandmeid. On ka riike, kus nõutakse lapselt vanemate notariaalset kinnitust. Kahtluse korral tuleks ennast vastava sihtriigi immigratsiooninõuetega kurssi viia.

Lisainfot lastega reisimise kohta saab Eesti Välisministeeriumi kodulehelt ning veebilehelt Reisi targalt.

NB! Eri lennuettevõtjatel võivad olla erinevad nõuded ja tingimused. Soovitame reisijatel end enne reisi nendega kurssi viia, võttes ühendust lennufirmaga või pileti müünud esindajaga.

Kas vajad abi reisiterminalis liikumisel? Broneeri saatmisteenus.

Lennu sujuvaks kulgemiseks tuleb lennufirmat teavitada reisija erivajadustest või saatmisteenuse vajadusest juba lendu broneerides.

Kui soovid, et assistent tuleks vastu lennujaama parkimismajja või ühistranspordi peatusesse, teavita palun eelnevalt telefonil:
+(372) 605 8788

Loe edasi