Navigeeri sisualale

Nipid, kuidas kaitsta lapsevankrit kriimude ja purunemise eest lennureisidel

Kõik, kes on väikeste lastega reisinud, teavad, et see sujub muretumalt, kui selleks põhjalikult ette valmistada, sest reisimisega seotud ärevus muutub korraga palju suuremaks, kui tuleb lisaks endale väikeste inimeste eest vastutus võtta.

Enne reisimist tutvu kindlasti lennufirma lapsevankri transportimise reeglitega, sest lennufirmadel võivad need erineda. Soovitame lapsevankri registreerida pagasina ning ära anda registreerimislauas (check-in). Enamuse lendude puhul on võimalik kasutada oma vankrit või käru kuni väravani, kuid sellisel juhul peab see olema ühes tükis ning kokkupandav käru ning see tuleb kindlasti registreerimislauas enne kokku leppida. Tallinna Lennujaama reisiterminalis on pärast julgestuskontrolli läbimist olemas lapsekärud päris pisikestele ja ka natuke suurematele mudilastele.

Üks parimaid viise oma jalutuskäru kaitsmiseks lennates on hankida endale mugav universaalne lapsevankri reisikott. See kaitseb vankrit kriimustuste, pisikute ja mustuse eest ning halbade ilmastikuolude puhul märjaks saamise eest. Veenduge, et lapsevankri kott oleks piisavalt veekindel ja vastupidav.

Tallinna lendavatest lennufirmadest pakuvad tasuta ühekordseid lapsevankri kaitsmiseks mõeldud kilekotte Finnair ja Turkish Airlines. SAS ja Norwegian pakuvad neid tasu eest.

Millele tähelepanu pöörata, kui hakkate ostma korduvkasutatavat kotti kärule:

  • Veenduge, et see mahuks teie lapsevankri või jalutuskäru ümber lahedalt ära
  • Veenduge, et see oleks veekindel
  • Kontrollige selle kvaliteeti ja vastupidavust
  • Veenduge, et teie kotil oleks lukk
  • Erksamat värvi kotti on lihtsam leida

Kasutage mullikilet või teipi

Variant on pakkida vanker mullikilesse, see aitab vältida jalutuskäru kriimustamist ja kulumist.

Kasutage lennujaama pagasi turvakiletamise teenust

Paljudes lennujaamades saab tasu eest äraantava pagasi ja muuhulgas ka lapsevankri lasta pakkida mitmesse kilekihti.

Hankige reisimiseks teine jalutuskäru

Kui olete mures, et kallis lapsevanker saab reisimise ajal kahjustada võite kaaluda teise jalutuskäru soetamist reisimiseks. See võib vabalt olla kasutatud käru või lihtsalt soodne ja ehk mitte nii kvaliteetne.

Transportige oma jalutuskäru ostupakendis ehk karbis

Veel üks võimalus, kuidas jalutuskäru lennates kaitsta on transportida seda karbis. Sel viisil reisides on jalutuskäru täielikult kaitstud.

Kuidas pakkida jalutuskäru lisavarustust

Võimalusel pange käru küljes olevad topsihoidjad, katted, pehmendused, vihmavarjud jne äraantavasse pagasisse, nii saate olla kindlad, et need on pärast lendu puhtad ja terved.