Navigeeri sisualale
01.02.2023

Ryanair jätkab Tallinnast suvehooajal lendamist kaheksasse sihtkohta

Lennufirma Ryanair on otsustanud sulgeda märtsi lõpust Tallinnast seitse lennuliini. Ryanair jätkab Tallinnast reiside teenindamist kaheksasse sihtkohta, milleks on London, Milano, Stockholm, Barcelona, Viin, Berliin, Rooma ja Veneetsia Treviso.

“Ryanairi liinide sulgemine meie ühenduvust maailmaga oluliselt ei mõjuta, sest jätkuvalt lendavad pea pooled meie reisijatest suuremate sõlmjaamade ehk Helsingi, Riia, Frankfurdi, Stockholmi ja Varssavi kaudu ning tugevama nõudlusega sihtkohtadele tulevad uued vedajad,” selgitas AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liige Eero Pärgmäe.

Ryanairi poolt suletavatest liinidest lendab Pariisi liinil Air Baltic. Teiste liinide osas (Billund, Dublin, Malta, Napoli, Nürnberg ja Paphos) asub Tallinna Lennujaam läbirääkimisi erinevate lennufirmadega, kes võiksid olla huvitatud Ryanairi poolt suletavate liinide teenindamisest.

“Lennundusturul on märgata Covidi-järgse kiire kasvu stabiliseerumist. Põhjenduseks tuuakse nii liinide nõrgenevaid majandustulemusi, kasvavaid kulusid, kui ka lennukite puudust, sest nii Boeing kui ka Airbus ei suuda hetkel lennufirmadele tarnida lubatud koguses uusi lennukeid,“ rääkis Pärgmäe.

Suvehooajal saab Tallinna lennujaamast lennata otse ligi 50 sihtkohta 15 erineva lennufirmaga. Suvel lisandub ka mitmeid uusi liine, näiteks alustab SunExpress neli korda nädalas regulaarlende Antalyasse, maist alustab Aegean taas kaks korda nädalas otselende Ateenasse ning mais alustab ka airBaltic lende Spliti, Dubrovnikusse, Heraklioni ja Rhodosele ning lisab sagedusi Pariisi, Londoni, Berliini, Malaga ja Nizza liinidele.

Pileti ostnud reisijatega võtavad lennufirmad alati ise ühendust.

Uudised ja teadaanded