Navigeeri sisualale
05.04.2023

Suurima reisijate arvuga märts Tallinna lennujaamas

Märtsis teenindati Tallinna lennujaamas 232 951 reisijat, mida on 35% rohkem võrreldes eelmise aasta märtsiga ja mis on kõigi aegade parim märtsi tulemus. Ühtlasi ületas reisijate arv märtsikuus esmakordselt 2019. aasta reisijate arvu, mis on märgiline tähis nõudluse taastumise kohta. ACI Europe viimase prognoosi kohaselt oodatakse Euroopas tervikuna reisijate arvu taastumist pandeemia eelsele tasemele alles 2025. aastal.

Märtsis toimusid Tallinnast regulaarlennud 33 sihtkohta ja lendude keskmine täitumus oli 72%. Märtsi lõpus taastus regulaarühendus mitmetesse suvesihtkohtadesse: AirBaltic alustas lende Nice’i Prantsuse Rivieral ja Türgi lennufirma Sunexpress alustas hooajalisi lende Vahemereäärsesse Antalyasse. Kõige rohkem reisijaid oli Air Balticul ja Ryanairil, mõlemal võrdselt 21% turuosast. Tellimuslendude sihtkohtadest jätkusid lennud Egiptusesse, Kanaari saartele ja Milanosse.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme  Eero Pärgmäe sõnul on pandeemiaeelse reisijate arvu ületamine lennujaama jaoks väga rõõmustav ja tulevikku vaatamisel julgustav tulemus. „Tallinna lennujaama lennuliikluse taastumine on olnud väga kiire. Oleme koos partneritega suutnud värvata töötajaid kiiremini, kui paljud teised Euroopa lennujaamad ja seetõttu on lendamine Tallinnast sama mugav, kui enne pandeemiat. Loomulikult täname kõiki reisijaid, kes alustavad oma reise Tallinna lennujaamast – ilma teie reisimisjanuta meil selliseid numbreid ei oleks,“ rõõmustas Pärgmäe.

“Tallinna lennujaama reisijate arvu taastumine on meie jaoks eriti oluline saavutus, sest teised siinse piirkonna lennujaamad on ACI raporti “Riikide lennuliikluse võrdlus 2019 aastaga” põhjal veebruari seisuga pandeemiaeelsest reisijate numbrist 10 kuni 28% maas,” rääkis Pärgmäe.

Reisijate arv regionaalsetes lennujaamades oli märtsis 4991. Kõige rohkem reisijaid teenindati Kuressaares, kus võrreldes mullusega kasvas reisijate arv 27% ja kokku teenindati 3460 reisijat, kellest valdav enamus kasutas regulaarlende Tallinna ja Kuressaare vahel. Kärdla lennujaama läbis 1026 reisijat, mis teeb sellest läbi aastate suurima reisijate arvuga märtsikuu. Sellele aitas kaasa varasemast suurema lennuki kasutuselevõtt Kärdla-Tallinn liinil aasta alguses. Ruhnus teenindati 263 reisijat, Pärnus 169 reisijat ja Tartu lennujaamas 72 reisijat. Kihnu lennuvälja kasutas 1 reisija.

ACI Europe (Airports Council International) esindab üle 500 lennujaama 55 riigis. ACI liikmed korraldavad üle 90% kommertslennuliiklusest Euroopas. Lennuliikluse taastumise ülevaatega saab lähemalt tutvuda ACI uudiskirjas.

Uudised ja teadaanded