Navigeeri sisualale
15.06.2023

Reisiterminali non-Schengeni ala ümberehitus

2023. aasta juunis algasid Tallinna lennujaama reisiterminali non-Schengeni alal ehitustööd, mille eesmärk on suurendada reisiterminali läbilaskevõimet ning luua reisijatele mugavamad tingimused. 

Laiendustööde käigus ehitatakse ümber ligi 1100 m² ulatuses 0-korruse pinda, kuhu on planeeritud senise kahe asemel neli ooteala. Lisaks ehitatakse 0-korrusele lift ja tualettruumid. Reisiterminali põhikorrusel ehitatakse ümber tualetid, juurde tuleb ema-lapse tuba ning mugav istumisala varasemast rohkemate istekohtadega. Remondi järgselt hakkab kütte-, ventilatsiooni-, jahutus- ja valgustussüsteeme juhtima hooneautomaatika.

Mida see tähendab reisijale?

Ehitustööde tõttu ei ole alates 2023. aasta juunist kuni 2024. aasta esimese pooleni võimalik kasutada seni kasutuses olnud non-Schengeni reisijatele mõeldud pre-boarding alasid ning sel perioodil kasutatakse reisijate teenindamiseks sildasid ning vajadusel ka busse. See võib reisijatele kaasa tuua ebamugavusi, ent lennujaama meeskond teeb kõik selleks, et reisi algus kulgeks võimalikult mugavalt.

Täname kõiki reisijaid mõistva suhtumise eest ning teeme kõik selleks, et 2024. aasta esimeses pooles saaksime uued ja mugavamad alad avada!

Uudised ja teadaanded