Navigeeri sisualale
07.09.2023

Aasta suurima reisijate arvuga nädalal teenindas Tallinna lennujaam 66 679 reisijat

Augustis läbis Tallinna lennujaama 284 600 reisijat, mis on eelmise aastaga võrreldes 0,8% vähem, samas löödi augusti 34. nädalal selle aasta nädala reisijate rekord – 66 679 reisijat. Alates aasta algusest on lennujaama läbinud 1,96 miljonit reisijat, mida on 10% ehk 184 000 reisijat rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Augustis lendas Tallinna lennujaamast regulaarliinidel 15 lennufirmat, lennutades reisijaid 32 erinevasse sihtkohta. Kõige rohkem otselende pakkus airBaltic, mis lendas 16 sihtkohta. Regulaarliinidele lisandusid tellimuslennud, mille reisijate hulk moodustas 11% kogu reisijate arvust. Populaarsemad tellimuslendude sihtkohad olid Türgi, Montenegro ja Bulgaaria puhkusepiirkonnad. Ligi pooled kõikidest reisijatest lendasid suurematesse sõlmjaamadesse Riiga, Stockholmi, Helsingisse, Frankfurti ja Varssavisse.

Augustis toimus kokku 3543 lennuoperatsiooni ehk keskmiselt 114 saabumist ja väljumist päevas. Väljuvate lendude tipptunnid on valdavalt varahommikutel, ent kõige tihedamad olid esmaspäeva ja reede hommikud, kui kella 7-8 vahel väljus 7 lendu, kokku ca 750 reisijaga.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liige Eero Pärgmäe: “Pileti hinnastamist vaadates hakkab selgeks saama, et turg odavlennufirmade ja klassikaliste vedajate vahel on ühtlustumas. Juba täna pakuvad ka klassikalised lennufirmad soodsaid ilma lisateenusteta pileteid, samas kui varem pakuti rohkem nn kõik hinnas pileteid. See tähendab, et lennupiletit ostes peab reisija pöörama suuremat tähelepanu, mis teenuseid lennupilet sisaldab. Hiljuti näiteks muutis oma hinnastamist ka Finnair, mis tähendab, et kõige taskukohasema piletiga lennates saab nüüd pardale kaasa võtta vaid arvutikoti.“

Kuigi suvine tipphooaeg lennujaamas hakkab lõppema juhime tähelepanu, et enne reisi tuleks üle kontrollida, mida ostetud lennupilet sisaldab ehk kui suur pagas on hinnas, kas reisidokumendid on korras (näiteks Inglismaale ei saa ID-kaardiga, vaid passiga), kas lemmiklooma puur vastab nõuetele, millised piirangud on kehtestanud sihtriik jne. Korralikult ette valmistades kulgeb reis ladusamalt.

Regionaalsetes lennujaamades teenindati kokku 6691 reisijat, sh Kuressaares 4227, Kärdlas 2157, Pärnus 172 ja Tartus 135 reisijat.

Uudised ja teadaanded