Navigeeri sisualale

Liiniarendus

Tallinna Lennujaam soovib pidada võimalikult mitmekesist liinivõrku, mis vastaks reisijate vajadustele ning võimaldaks sihtpunkti jõudmist võimalikult väikese ajakuluga.

Kuigi liinide avamise otsused teevad lennufirmad, panustame omalt poolt liiniarendusse ja lennufirmade toetamisse. Teeme aktiivset müügi- ja koostööd nii Tallinnasse juba lendavate lennufirmade kui ka võimalike uutega. Koostöö tähendab peamiselt kohaliku lennundusturu, võimalike uute liinide ja sihtkohtade tutvustamist ning üksikasjalikke liiniprognoose. Pakume lennufirmadele igakülgset abi nii seoses igapäevase lennutegevusega kui ka liinitoetusprogrammide ja mitmekülgsete turundustegevuste abil, et toetada lennufirmat oma sihtkoha tutvustamisel.

Peaaegu pooled meie reisijatest jõuavad oma sihtkohta vähemalt ühe vahepeatusega, mistõttu on meie soovide nimekirjas veel päris palju liine, kuhu lennufirmat otsime. Kindlasti ei piirdu meie töö ainult siin loetletud liinidega. Soovime lennusagedust suurendada ka juba toimivatel liinidel, kus on meie hinnangul veel kasvuruumi.

Lisaks Tallinna Lennujaamale tegeleme ka Eesti regionaalsete lennujaamade liiniarendusega. Täpsema info saamiseks palume pöörduda Tallinna lennundusturunduse osakonna poole.

Tallinna lennujaamatasud

Alates 10. maist 2023 kehtivad Tallinna lennujaamas järgmised lennujaamatasud:

  • Reisijatasu on 10,50 eurot iga väljuva reisija kohta. 
  • Maandumistasu on 7,50 eurot tonni/MLSM kohta. 
  • Puudega ja piiratud liikumisvõimega reisija tasu on 0,30 eurot iga väljuva reisija kohta.

Täpsem info kehtivate lennujaamtasude kohta on leitav Tallinna Lennujaama kasutustingimustes.

Informatsioon uuendatud 29.02.2024

Võta ühendust

Meie tiim

Eero Pärgmäe

AS Tallinna Lennujaam juhatuse liige

 

Kristel Saulepp

Liiniarenduse juht

 

Helena Ilves

Partnerlussuhete juht

 

Meie töö hõlmab ka Eesti turundamist

Teeme tihedalt koostööd Visit Estonia tiimiga, et Tallinn oleks ühendatud võimalikult paljude rahvusvaheliste lennujaamadega ning Eesti oleks atraktiivne sihtkoht nii lennufirmadele kui ka reisijatele.