Navigeeri sisualale

Lennujaama rajatised ja tehnilised andmed

Tallinna Lennujaam ei saa kunagi maailma suurimaks lennujaamaks, aga suurus ei olegi alati määrav. Meie soov ja eesmärk on olla maailma koduseim lennujaam, kus on hea nii reisijatel kui ka lennukitel. Juba täna on meie reisiterminalist lennukile minnes sageli tunne, nagu läheks pardale otse omaenda elutoast. Just selline ongi meie lennujaam, kust lisaks hubastele ootealadele leiab hulgaliselt kauplusi ja toredaid toidukohti, mõnusa raamatukogu, avarad laste mängualad ja muid põnevaid ajaveetmise võimalusi.

Lennujaama käsiraamatud on kättesaadavad Lennujaama kogukonnale mõeldud ekstranetis aadressil kogukond.tll.aero. Lehele ligipääsu saamiseks kirjuta palun kogukond[at)tll.aero. Kirjas palume ära märkida oma nime ja isikukoodi (vajalik kasutaja ja parooli saatmiseks), ettevõtte nime ning konto kasutusvajaduse (nt ligipääs käsiraamatutele või lennujaama kogukonda puudutava info saamine).

ICAO koodEETN
IATA koodTLL
Lahtiolekuaeg24 h
Kaugus kesklinnast4 km
MaandumisradaRWY 26/08 – 3480m x 45m, PCN 60/F/B/X/T
Paralleelne ruleerimistee3480 m
Lennuvälja kategooria4E, ILS CAT I
Tuletõrjekategooria8
Terminali seisuplatsid10
Perrooni seisuplatsid24 + general aviation apron Y
Reisiterminalid1
Registreerimislauad27 desks + 7 self-service kiosks
Julgestuskontrolli liinid4 (or 5, incl. 1 for crew members)
Schengen-väravad11, incl. 8 with bridges
Non-Schengen-väravad6, incl. 4 with bridges
Pagasikonveierid (saabuvad lennud)3
Lennujaama LHV lounge (link lounge’i lehele)1
VIP 1
Cargo terminalid4

Reisiterminal asub kolmel tasandil. Põhikorrus teenindab saabuvaid ja väljuvaid lende, teisel korrusel on galerii Schengeni-välistest riikidest saabuvatele reisijatele ning 0-korrusel asuvad autoparkla ja autorendifirmade kontorid.

Reisiterminali plaani leiate siit.

Peale reisijaliikluse on Tallinna Lennujaama oluline tegevussektor kaubaveod. Professionaalne ja kiire kaubalennukite teenindamine, suurepärane asukoht nii maailma- kui ka Tallinna kaardil ning kaubalendudele sobivad rajatised on Tallinna Lennujaama eelised. Meie territooriumil on neli kaubaterminali, kus tegutsevad mitmed kaubakäitlus-, kullerposti ja ekspediitorifirmad.

Lisainfot meil tegutsevate kaubaettevõtete kohta leiate siit ja vabade rendipindade kohta siit.